Pewne mocowania,
to bezpieczny dom,
biuro, fabryka.

Prosty patent na każdy montaż

Kategoria:
Mocowania uniwersalne,
Bezpieczne mocowanie

Jak bezpiecznie i samodzielnie zamontować w domu karnisz, kuchenną szafkę czy uchwyt do telewizora? Jedyne czego potrzebujesz, to dobra wiertarka. Reszty dowiesz się z naszego poradnika. Zaczynamy!

Sprawdź produkty użyte w poradniku

Kołek uniwersalny DUOPOWER 5 x 25

Kołek uniwersalny DUOPOWER 6 x 50 S

Kołek uniwersalny DUOPOWER 5 x 25 S z wkrętem fischer

Prosty patent na każdy montaż

Nie musisz znać się na kołkach i wkrętach

Większość prac montażowych w domu możemy przeprowadzić samodzielnie i bez obawy o nasze bezpieczeństwo, ale pod kilkomwa warunkami.

 

To, czy umywalka nie spadnie nam na nogi, jeśli zbyt mocno się na niej oprzemy, a półka wytrzyma ciężar ustawionych na niej książek, zależy przede wszystkim od tego, czy zastosowaliśmy odpowiednie mocowanie (kołki rozporowe i wkręty). Jeśli się na tym nie znamy albo nie wiemy, z czego została zbudowana ściana, do której chcemy przymocować np. uchwyt do telewizora, to nie powinniśmy na własną rękę dobierać kołków w markecie budowlanym, a tym bardziej eksperymentować z produktami specjalistycznymi, dedykowanymi do konkretnego rodzaju podłoża (np. betonu, pustaków czy gazobetonu).

 

Poszukajmy lepiej nowoczesnych kołków uniwersalnych – np. produktów marki fischer z linii Duo-Line, które dopasowują się do każdego podłoża i dzięki którym zamontujemy praktycznie wszystko, bez strachu, że coś pójdzie nie po naszej myśli.

Podręczny kołek w każdym domu

Przykładem takiego rozwiązania jest kołek DUOPOWER. Charakterystyczny czerwono-szary kolor produktu to nie przypadek, ale efekt zastosowania kombinacji dwóch różnych komponentów (tworzywa miękkiego i twardego), dzięki czemu kołek sam rozpoznaje podłoże i się do niego dopasowuje. Jak taka innowacja sprawdza się w praktyce w trakcie prac remontowo-budowlanych?

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego testu wytrzymałości przeprowadzonego przez Mario Budowlańca

Jak przymocować półkę do ściany?

DUOPOWER wykorzystać można m.in. przy mocowaniu półek. Poniższy poradnik video pokazuje, jak tego typu montaż przeprowadzić poprawnie.

Mocujemy karnisz i uchwyt do telewizora

Jeden kołek DUOPOWER w rozmiarze 8x40 zamocowany w betonie jest w stanie przyjąć na siebie ciężar rzędu 90 kg, w pustaku ceramicznym aż 20 kg, a w płycie g-k 15 kg. Dzięki tak wysokiej wytrzymałości może być wykorzystany. do mocowania np. ciężkich karniszy oraz wszystkich uchwytów i wsporników RTV.

 

 

DUOPOWER sprawdzi się też przy mocowaniu takich elementów, jak:

 

 • barierki i poręcze,
 • szafki, półki ścienne, regały,
 • uchwyty i wsporniki RTV,
 • rolety okienne  oraz karnisze,
 • ceramika sanitarna, umywalki,
 • grzejniki i bojlery,
 • okapy kuchenne,
 • skrzynki na listy, wieszaki,
 • ciężkie lustra,
 • oświetlenie i włączniki elektryczne,
 • uchwyty na garderobę, narzędzia etc.,
 • domowe huśtawki i hamaki.

Dwa komponenty. Podwójna moc.

Innowacyjna technologia DUOline opracowana została przez markę fischer, a DUOPOWER jest dostępny na polskim rynku od początku br. – w internecie (m.in. w sklepach TIM, Leroy MerlinBricoman) oraz w stacjonarnych marketach budowlanych (Leroy Merlin i Bricoman).

Gwarancja bezpieczeństwa w każdym podłożu

PRZYDATNE LINKI

Zobacz też